Zespół Tik Tak-a

Wiola

Nauczyciel

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na wydziale Pedagogiki i Psychologii.

Posiada wykształcenie w zakresie:

- Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie fizyczne oraz Edukacja wczesnoszkolna

i wychowanie przedszkolne.

Jedną z pasji Pani Wioli są rękodzieła. Uwielbia tworzyć coś z niczego, szukać inspiracji.

W pracy w przedszkolu też jest zwolennikiem twórczego działania. Uważa, że wpływa to pozytywnie na aktywność i rozwój dziecka. Według Pani Wioli, poprzez twórcze działanie i danie dzieciom możliwości wyrażania swoich uczuć i emocji w aspekcie artystycznym, rozwijamy ich intelektualnie oraz wpływamy na prawidłowy rozwój motoryczny i psychofizyczny dziecka.

Bardzo szybko nawiązuje dobry kontakt z dziećmi, jest w stosunku do nich ciepła i opiekuńcza,
ale zarazem konsekwentna i wymagająca.

Bardzo wysoko ceni sobie relacje z rodzicami, które stara się budować i rozwijać poprzez codzienną z nimi rozmowę.

Pewnie trudno w to uwierzyć, ale kiedyś pracowała w Banku. Dzisiaj nie wyobraża sobie innego zajęcia niż praca w Tik Taku:).

Monika

Nauczyciel

Absolwentka Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Posiada wykształcenie w zakresie:

- Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.

Pani Monika spełnia się zawodowo poprzez pracę z dziećmi, które dają jej radość i energię każdego dnia. Uważa, że ciepłe podejście do najmłodszych i ich zrozumienie to podstawowe cechy które musi posiadać osoba pracująca z dziećmi.

Na co dzień optymistka, która ceni w ludziach szczerość i otwartość, gdyż sama posiada takie cechy:). kocha zwierzęta, podróże i gotowanie.

Ania

Absolwentka Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie

Posiada wykształcenie w zakresie:

- Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna.

Już od dziecka Ania wiedziała, że kiedyś na pewno będzie pracować z najmłodszymi.

Uwielbia dzieci, te mniejsze i te troszkę większe. Cieszy ją, kiedy może pomóc małemu człowiekowi w poznawaniu otaczającego go świata poprzez zabawę. Jest osobą otwartą na ludzi, pozytywnie nastawioną do życia, ale nie brak jej stanowczości :)

Ania

Nauczyciel języka angielskiego

Absolwentka Filologii Angielskiej oraz Pedagogiki.

Związana z Tik Takiem od 2016 roku, posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi nie tylko jako wychowawca, a przede wszystkim jako nauczyciel języka angielskiego.

Pani Ania wierzy, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, dlatego jej lekcje są zawsze pełne ekspresji i aktywności ruchowej.

Pani Ania jest wielbicielką zabawnych pacynek, dzięki którym konwersacje, które prowadzi uczą dzieci spontanicznego, nieskrępowanego oraz naturalnego mówienia.

Karty obrazkowe, gry i zabawy słowne oraz dużo muzyki sprawiają, że zajęcia z języka angielskiego rozwijają kreatywność każdego przedszkolaka oraz zachęcają do rozpoczęcia wspaniałej przygody jaką jest nauka języka obcego.

Na co dzień Pani Ania prowadzi własną szkolę językową Kids Club specjalizującą się w nauce dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

Patrycja

specjalista logopeda

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Filologia polska ze specjalizacją Logopedia oświatowa oraz doktorantka na kierunku Językoznawstwo.

Praca z dziećmi sprawia jej niesamowitą radość, a wiara w niesienie pomocy najmłodszym powoduje, że chcę poszukiwać właściwych rozwiązań i nieustannie wzbogacać swą wiedzę.

W tym celu odbyła praktykę terapii ręki na turnusie logopedycznym przeznaczonym dla dzieci z zaburzeniami mowy na tle autyzmu, zespołu Downa, zespołu Aspergera, niedosłuchu, MPDz oraz wad wrodzonych, a także pracowała w szkole podstawowej, gdzie odnalazła świetny kontakt z chłopcem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Obecnie zajmuję się badaniami w zakresie kompetencji komunikacyjnych dzieci, a także bierze udział w szkoleniach specjalistycznych z zakresu logopedii. Każdego dnia przyjmuję nowe wyzwania i z energią stara się im sprostać.

Łukasz

Właściciel Tik Taka

Prawda że groźny, z tym młotkiem szczególnie..:)

Prywatnie dosyć zasadniczy, ale jak to z mężczyzną bywa, ma też coś z dziecka.

Jest bardzo otwarty i uwielbia pomagać ludziom. Ma duży dystans do życia i samego siebie.

Ceni sobie ład i porządek w pracy i w relacjach z ludźmi, nie lubi prowizorycznych rozwiązań.

Zakładając Tik Taka, pragnął aby było to przedszkole, w którym będzie panowała rodzinna atmosfera. Uważa że motywem przewodnim każdych zajęć w przedszkolu winien być uśmiech dziecka, i radość z poznawania otaczającego go świata i realizacji tego celu wymaga od siebie i całej kadry Tik Taka.