top of page

Sale zajęć

Dwie główne sale zajęć, które czekają na przedszkolaków zostały zaprojektowane z podziałem na grupy wiekowe. Dzieci z grupy maluszków mają swoją salę zajęciową oraz dzieci z grupy starszej i zerówki mają własną salę. Ich ergonomika została tak zaprojektowana aby zapewnić miejsce do nauki, do zabawy do przechowywania czy wreszcie kącik tematyczny. Dużym atutem obu sal, jest indywidualny, własny dla każdej sali węzeł sanitarny. Praktycznym rozwiązaniem, który również wpływa na bezpieczeństwo dzieci, jest przejście pomiędzy salami przez szeroko otwierane drzwi balkonowe, gdzie oczywiście zostało wykorzystane bardzo mocne szkło hartowane. Sala dla grupy starszej i zerówki jest dodatkowo wyposażona w monitor interaktywny, który bardzo dobrze sprawdza się jako pomoc dydaktyczna przy prowadzeniu zajęć przez Nauczycielki. 

Sala gimnastyczna

Skoro przedszkole sportowe, to nie mogłoby się obyć bez odpowiedniego miejsca, które te zadania motoryczne wpełni zrealizuje. Takim miejsce w Tik Tak'u jest nasza sala gimnastyczna, która jeszcze wciąż jest doposażana. Sala jest umiejscowiona do północnej strony placówki, co pozwala ochronić ją przed dużym nasłonecznieniem, dzięki czemu w sali nigdy nie jest gorąco. Sala została odpowiednio zabezpieczona jeśli chodzi o przeszklenie, gdzie zastosowano wzmocnione szyby, a dodatkowo na oknach została zamontowana siatka przeciwuderzeniowa. Na sali odbywają się wszelkie zajęcia z kultury fizycznej, ponadto zajęcia taneczno-muzyczne "FIGULINA", realizowany jest nasz projekt warsztatowy "EDUKIDO" - warsztaty tematyczny przy udziale klocków lego, z podziałem na grupy wiekowe. Docelowo w niedługim czasie zostaną uruchomione zajęcia z Judo, które jednak wymagają jeszcze pewnego zmodernizowania  i dostosowania sali do wymogów bezpieczeństwa. 

DSC_0612.jpg
DSC_0605.jpg
toaleta cd.jpg

Toalety

Węzły sanitarne, jak zostało to już wcześniej napisane, każda sala posiada własny. Sprzyja to przede wszystkim bezpieczeństwu dzieci jak i organizacji pracy w przedszkolu. Wszystkie urządzenia w jakie zostały wyposażone toalety są z grupy dziecięcej. Miski ustepowe w ilości dwóch sztuk na toaletę, są miskami "junior" z nisko osadzoną miską i znacznie pomniejszonym otworem, dzięki czemu nawet najmłodsze dzieci bez problemu radzą sobie samodzielnie z załatwieniem potrzeb fizjologicznym samodzielnie lub z ewentualną pomocą nauczycielka na początku pobytu w przedszkolu. Podobnie małych rozmiarów umywalki, które zostały zawieszone na różnych wysokościach aby jeszcze bardziej pomóc tym najmłodszym. W toaletach nie ma ręczników, w miejscu których są ręczniki papierowe co pozwala utrzymać higienę i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu wilgotnych ręczników. Każda toaleta wyposażona jest w brodziw, na wypadek sytuacji "nieprzewidzianych :)".

toaleta cd2.jpg
toaleta.jpg

Jadalnia

Wszystkie posiłki jakie dzieci jedzą w trakcie pobytu w przedszkolu, spożywane są w osobnej, przystosowanej do jadalni. Posiłki spożywane są w podziale na grupy, według harmonogramu dnia w przedszkolu. Poza standardowymi posiłkami trzy razy na dobę, w jadalni realizowany jest również projekt zajęć "KUCHCIKOWO", gdzie dzieci mają możliwość sprawdzenia swoich sił w przygotowywaniu różnego rodzaju potraf, czy uczestniczenia w innowacyjnych zajęciach, których celem jest zaznajamianie dzieci z produktami zdrowymi dla naszego organizmu. Jadalnia ma własny węzeł sanitarny, ponadto, znajduje się tam dodatkowe zamykane pomieszczenie do mycia i wyparzania naczyń. 

jadalnia.jpg
jadalnia cd.jpg

Szatnia

Szatnia dla naszych przedszkolaków, wyposażona jest w osobne szafki przystosowane do wzrostu dzieci w wieku przedszkolnym. Każda szafka jest opisana imieniem dziecka, a odpowiednio dużo miejsca w szatni pozwala bez trudno przebierać się z odzieży wierzchniej, jednorazowo większej ilości dzieci w towarzystwie swoich Rodziców. W szatni znajduje się gablota, gdzie zamieszczane są informacje organizacyjne z punktu widzenia działalności placówki, które również rodzice dostają na grupę whatsupową stworzoną na potrzeby kontaktu z rodzicami. 

szatnia cd.jpg
szatnia.jpg
korytarz cd2.jpg
korytarz cd3.jpg

Hol przedszkolny

Korytarz przedszkolny został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie dzieci, uwzględniając odpowiednią przestrzeń regulowaną specjalnymi przepisami według warunków zabudowy ZLII. Oświetlenie korytarza jak i całej placówki, świeci światłem naturalnym białym o częstotliwości i sile wymaganej odrębnymi przepisami. 

korytarz.jpg
korytarz cd.jpg
korytarz cd4.jpg
bottom of page