top of page

EDUKIDO

Zabawa jest najlepszą zachętą do nauki. Realizowany w naszym przedszkolu projekt EDUKIDO unikalny program warsztatów edukacyjnych z wykorzystaniem słynnych i niezawodnych klocków LEGO, daje dzieciom mnóstwo radości i uśmiechu, a co najważniejsze uzbraja dzieci w kompetencję, które później będą mogły wykorzystać w szkolnych ławkach, bądź w życiu codziennym. Według twórców EDUKIDO kreatywność i logika idą w duecie i widać to idealnie już po kilku zajęciach, obserwując  jak szybko dzieci zaczynają uruchamiać w sobie kreatywne myślenie przestrzenne. Wydawałoby się, że zabawa klockami może z czasem stać się monotonna, ale osoby realizujące projekt EDUKIDO w mistrzowski sposób, potrafią włączyć do zabawy z klockami LEGO zajęcia z zakresu historii, fizyki, chemii, biologii, geografii co wydawałoby się, że z dziećmi przedszkolnymi 3-6 lat jest praktycznie nie możliwe, a jednak udaję się to realizować w 100%. W ramach tych zajęć realizowane są elementy integracji sensorycznej.

IMG_5427.JPG

RYTMIKA

Dzięki rytmice dzieci uczą się świadomego przeżywania muzyki – poprzez taniec, śpiew czy grę na instrumentach. Właściwie poprowadzona uwrażliwia na sztukę już od najmłodszych lat, a także wspiera rozwój fizyczny i emocjonalny. Dlatego też w naszym przedszkolu, zajęcia z Rytmiki zaproponowane przez Panią Sabinę, zawsze odbywają się przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego. Tylko prawdziwa muzyka na żywo pozwala dziecku prawdziwie przeżyć spotkanie ze sztuką. Zajęcia wspierają rozwój motoryczny dzieci, ale również bardzo świadomie wpływają na koncentrację i jeszcze lepsze rozwijanie wrażliwości estetycznej.

JUDO

Zajęcia z JUDO są prowadzone w formie zabaw tak aby dzieci poprzez zabawę wykonywały różne ćwiczenia. Duży nacisk kładzony jest na naukę miękkiego upadania, chcemy aby dzieci nauczyły się bezpiecznie upadać. Jest to pewnego rodzaju wprowadzenie do tego pięknego sportu jakim jest JUDO.

 

Judo przyczynia się do harmonijnego rozwoju, przekonuje, że nie siła i ciężar ciała, a zręczność są czynnikami decydującymi w działaniu. Jest dla młodzieży właściwym systemem wychowania fizycznego, sportem, który najlepiej przygotowuje do życia. Pozwala młodym nie tylko odkryć i rozwijać własne możliwości, ale także osiągnąć skuteczność w działaniu, rozwija szybkość, zwinność, wytrzymałość i siłę, a także spostrzegawczość, opanowanie, odwagę, odporność, koncentrację i wytrwałość. Jego wpływ wychowawczy jest niezaprzeczalny.

 

W przedszkolu Judo to m.in.

 • uczenie dzieci jak bezpiecznie mogą upaść, aby nie zrobić sobie krzywdy, jest to szczególnie przydatne, w zabawie na rowerze, rolkach czy nartach.

 • maluchy poznają również przewroty we wszystkich kierunkach, co w znacznym stopniu zwiększa bezpieczeństwo ich codziennego funkcjonowania.

 • w czasie zajęć praca nad poprawą ogólnej sprawności oraz koordynacji ruchowej.

 • trening judo wyrabia u dzieci umiejętność zespołowego współdziałania i współzawodnictwa.

 • zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora 

NA ZDRÓWKO

Zajęcia są prowadzone w jadalni. W ramach cyklicznych zajęć kuchcikowo dzieci przede wszystkim mogą poznać tajniki przygotowywania różnego rodzaju potraw. W trakcie zajęć dzieci uczą się, dlaczego warzywa i owoce tak ważne dla naszego organizmu. Uczą się jak powstają, znane im z codziennego życia potrawy, ale przede wszystkim co najważniejsze, mogą samemu różnego rodzaju potrawy wykonać. Dzieci przy tym nabywają umiejętności posługiwania się różnego rodzaju narzędziami kuchennymi pod okiem nauczyciela. Kuchcikowo to również możliwość dania szansy, aby dziecko przekonało się do próbowania potraw, których wcześniej nie lubiło. Dzieje się tak, ponieważ dziecko wkładając pracę w przygotowanie danej potrawy, pomimo iż do tej pory tego składnika diety nie lubiło, teraz z czystej ciekawości oraz z naturalnej chęci dania sobie własnej nagrody za poświęcony czas i energie włożoną w przygotowanie dania, chce swojego dzieła spróbować, co może dać początek innego spojrzenia na dany składnik diety a z czasem polubienia danego warzywa, owocu czy wreszcie całego posiłku.

kuchcikowo.jpg

J. angielski

IMG_5385.JPG

Zajęcia z języka angielskiego odbywają się w podziale na podgrupy wiekowe. Zajęcia są prowadzone przede wszystkim w duchu zabawy. Wyśpiewywanie anglojęzycznych piosenek i towarzysząca przy tym zabaw ruchowa, świetny sposób zachęcają dzieci do poznawania obcego języka. Dzieci poza poznawaniem poszczególnych słówek mają możliwość poznania innej kultury i zwyczajów. Zajęcia z języka o obcego niosą również bardzo duży walor logopedyczny, przy okazji uczenia się przez dzieci słówek obcojęzycznych, ćwiczą swój aparat mowy i rozwijają jego kompetencję. Zajęcia są prowadzone przez
P. Anię świetnego pedagoga, niegdyś nauczyciela w naszym Przedszkolu. Pani Ania prowadzi również szkołę językową pod nazwą Kids Club, do której serdecznie zapraszamy, aby kontynuować przygodę z językiem obcym.

Kostka Rubik'a

kostka.jpg

Kto z nas nie słyszał o KOSTCE RUBIKA. - chyba każdy, ale kto słyszał aby dzieci już w przedszkolu uczyły się układać kostkę rubika. U nas w przedszkolu już 5 latki uczą się ją układać z wymiernymi wynikami. Ale nie tylko kostka, gramy w RUMMIKUB, WARCABY, TANGRAM, TRÓJKĄT BERMUDZKI, KÓŁKO KRZYŻYK. Zajęcia z gier logicznych mają wspierać dzieci w rozwoju ich spostrzegawczości umiejętności twórczego myślenia, przestrzennego myślenia, ale również mają dać bodziec do poszukiwania tego typu gier. Dzisiejsze czasy smartphonów gdzie klikamy i od razu jest efekt nie wymaga od nas żadnego myślenia i niestety to wpływa na nasz rozwój intelektualny a na dziecko tymbardziej. Stąd pomysł ruszenia w kierunku GIER LOGICZNYCH bo tylko one naprawdę nas rozwijają.

         zajęcia sportowe ogólnorozwojowe 

W każdy wtorek dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach sportowych pod okiem Pani Wioli. Na zajęciach duży nacisk jest położony na rozwój koordynacji ruchowej i poznania swoich możliwości. W trakcie zajęć z muzyką, elementy rytmiki wprowadzone do zajęć pozwalają dzieciom poprawić i wykształcić swoją koordynację słuchowo-ruchową. W zajęciach wykorzystywany jest różnego rodzaju sprzęt sportowy: drabinki podłogowe, obręcze, piłki różnych wielkości, BUM BUM Rurki, woreczki, liny itp.

CELEM PROWADZONYCH ZAJĘĆ JEST:

 • polepszenie ogólnego stanu zdrowia,

 • uświadomienie korzyści wynikających z aktywności fizyczne,

 • ukulturalnianie fizyczne dziecka,

 • zapewnienie harmonijnego rozwoju fizycznego dziecka,

 • przygotowanie mentalne do współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji, umiejętności, pogodzenia się z przegraną oraz szacunku do przeciwnika,

 • popularyzacja aktywności fizycznej u przedszkolaków poprzez zabawę i ćwiczenia.

Przedszkole tik tak_WF.jpg
bottom of page